Xalqaro konferentsiyalar va forumlar
Xalqaro moda forumi (Oʻzbekiston toʻqimachilik va tikuvchilik sanoati uyushmasi va GIZ bilan hamkorlikda, 2022-yil aprel)
“Rivojlanayotgan bozorlarda CSR va ESG” xalqaro forumi (CARE CSR MChJ bilan birgalikda, 2022-yil 29-noyabr)
Ilmiy seminarlar
Ilmiy seminarlar seriyasi: Tadqiqotlar o'tkazish – 1-seminar: mavzu tanlash
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 2-seminar: Adabiyotlarni ko'rib chiqish
Ilmiy seminarlar turkumi: Ilmiy tadqiqot olib borish - 3-seminar: Nazariy va kontseptual asoslarni ishlab chiqish.
Tadqiqot seminari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish – 4-seminar: Tadqiqot savollari va gipoteza
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 5-seminar: Tadqiqot strukturasi
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 6-seminar: Tadqiqot metodlari
Treninglar va seminarlar
Talabalar uchun trening - Event Management (Bangor universiteti: Turizm va mehmondo'stlik bo'yicha xalqaro biznes bakalavr darajasi
Bakalavr yo'nalishi: Turizm va mehmonxona boshqaruvi va menejmenti
Project Management bo‘yicha trening (Milliy ommaviy axborot vositalarini qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi Vasiylik kengashi a’zolari – Humoyun Aminov, Abror Ismailov)
UNICAC Erasmus+ loyihasi doirasida oʻquv seminari (Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi hamda Toshkent shahridagi Erasmus+ milliy vakolatxonasining koʻmagida)
Erasmus+ boʻyicha o’quv trening (Toshkentdagi Erasmus+ Milliy ofisi)
BIC rezidentlari uchun “Tovar belgilarini roʻyxatdan oʻtkazish” boʻyicha ekspert seminari, maʼruzachi: Navruza Tuxtasinova (2022-yil 15-iyul)
Ishchi uchrashuvlari va mehmon ma'ruzalari
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk agentligi “Intellektual mulk bo‘yicha konsalting markazi” DUK vakili bilan uchrashuv
TSMRI jamoasining Lachin Italmazova (THE reyting agentligi) va Irina Aleksandrova (Springer Nature) bilan tanishuv uchrashuvi
Doktor Indrajit Sinha Rey bilan mehmon ma'ruzasi "Ekonometrikaning zamonaviy tendentsiyalari"
Boshqa tadbirlar
“Energiyani tejash – Yerni tejash” onlayn vebinar (Qayta tiklanuvchi energiya manbalari) 2022 yil 25 avgust Ma’ruzachilar: Xayrutdinov S., Tuxtasinova N., Gapilova G., prof. Kana Sukumaran
Talabalar va oʻqituvchilar almashinuvi dasturi (Qirgʻiziston universitetlari uchun) 2022 yil 22-25 avgust

Международные конференции и форумы
Международный форум моды (совместно с Ассоциацией текстильной и швейной промышленности Узбекистана и GIZ, апрель 2022 г.)
Международный форум «CSR и ESG на развивающихся рынках» (совместно с CARE CSR LLC, 29 ноября 2022 г.)
Научные семинары
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 1-й семинар : Выбор тем
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 2-й семинар: Обзор литературы
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 3-й семинар: Разработка теоретических и концептуальных основ
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 4-й семинар: Вопросы исследования и гипотеза
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 5-й семинар: структура исследования
Серия научных семинаров: Проведение научного исследования – 6-й семинар: Методы исследования
Тренинги и семинары
Тренинг для студентов – Event Management (Университет Бангора: направление бакалавр Международный бизнес в сфере туризма и гостеприимства
Направление бакалавр: Туризм и гостиничный менеджмент и управление
Тренинг Project Management (члены Попечительского Совета Общественного Фонда Поддержки и Развития Национальных СМИ – Хумоюн Аминов, Аброр Исмаилов)
Семинар-тренинг в рамках проекта UNICAC Erasmus+ (Национальный университет Узбекистана имени Мирзо Улугбека при поддержке Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан и Национального офиса Erasmus+ в Ташкенте)
Информационный тренинг Erasmus+ (Национальный офис Erasmus+ в Ташкенте)
Экспертный семинар для резидентов BIC по регистрации товарных знаков, спикер: Навруза Тухтасинова (15 июля 2022 г.)
Деловые встречи и гостевые лекции
Встреча с представителем ГУП «Консультационный центр по интеллектуальной собственности» Агентства по интеллектуальной собственности при Министерстве юстиции Республики Узбекистан
Ознакомительная встреча Команды СИРМТ с ​​Лачин Италмазовой (рейтинговое агентство THE) и Ириной Александровой (Springer Nature)
Гостевая лекция с доктором Индраджитом Синха Рэем «Современные тенденции в эконометрике»
Другие мероприятия
Онлайн-вебинар «Экономя энергию – спасаем Землю» (Возобновляемые источники энергии) 25 августа 2022 г. Спикеры: Хайрутдинов С., Тухтасинова Н., Гапилова Г., проф. Кана Сукумаран