Xalqaro konferentsiyalar va forumlar
Xalqaro moda forumi (Oʻzbekiston toʻqimachilik va tikuvchilik sanoati uyushmasi va GIZ bilan hamkorlikda, 2022-yil aprel)
“Rivojlanayotgan bozorlarda CSR va ESG” xalqaro forumi (CARE CSR MChJ bilan birgalikda, 2022-yil 29-noyabr)
Ilmiy seminarlar
Ilmiy seminarlar seriyasi: Tadqiqotlar o'tkazish – 1-seminar: mavzu tanlash
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 2-seminar: Adabiyotlarni ko'rib chiqish
Ilmiy seminarlar turkumi: Ilmiy tadqiqot olib borish - 3-seminar: Nazariy va kontseptual asoslarni ishlab chiqish.
Tadqiqot seminari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish – 4-seminar: Tadqiqot savollari va gipoteza
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 5-seminar: Tadqiqot strukturasi
Tadqiqot seminarlari seriyasi: Tadqiqot o'tkazish - 6-seminar: Tadqiqot metodlari
Treninglar va seminarlar
Talabalar uchun trening - Event Management (Bangor universiteti: Turizm va mehmondo'stlik bo'yicha xalqaro biznes bakalavr darajasi
Bakalavr yo'nalishi: Turizm va mehmonxona boshqaruvi va menejmenti
Project Management bo‘yicha trening (Milliy ommaviy axborot vositalarini qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi Vasiylik kengashi a’zolari – Humoyun Aminov, Abror Ismailov)
UNICAC Erasmus+ loyihasi doirasida oʻquv seminari (Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti, Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi hamda Toshkent shahridagi Erasmus+ milliy vakolatxonasining koʻmagida)
Erasmus+ boʻyicha o’quv trening (Toshkentdagi Erasmus+ Milliy ofisi)
BIC rezidentlari uchun “Tovar belgilarini roʻyxatdan oʻtkazish” boʻyicha ekspert seminari, maʼruzachi: Navruza Tuxtasinova (2022-yil 15-iyul)
Ishchi uchrashuvlari va mehmon ma'ruzalari
O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk agentligi “Intellektual mulk bo‘yicha konsalting markazi” DUK vakili bilan uchrashuv
TSMRI jamoasining Lachin Italmazova (THE reyting agentligi) va Irina Aleksandrova (Springer Nature) bilan tanishuv uchrashuvi
Doktor Indrajit Sinha Rey bilan mehmon ma'ruzasi "Ekonometrikaning zamonaviy tendentsiyalari"
Boshqa tadbirlar
“Energiyani tejash – Yerni tejash” onlayn vebinar (Qayta tiklanuvchi energiya manbalari) 2022 yil 25 avgust Ma’ruzachilar: Xayrutdinov S., Tuxtasinova N., Gapilova G., prof. Kana Sukumaran
Talabalar va oʻqituvchilar almashinuvi dasturi (Qirgʻiziston universitetlari uchun) 2022 yil 22-25 avgust

International conference and forums
International Fashion Forum (in collaboration with Uzbekistan textile and garment industry Association and GIZ, April 2022)
International Forum “CSR and ESG in Emerging Markets” (in collaboration with CARE CSR LLC, November 29, 2022)
Research seminars
Trainings & workshops
Training for students – Event Management (Bangor University: BSc (Hons) International Business in Tourism & Hospitality
BSc (Hons) Tourism and Hospitality Management & Leadership
Training on Project Management (the members of the Board of Trustees of The Public Foundation for Support and Development of National Mass Media – Khumoyun Aminov, Abror Ismailov)
Training workshop within the framework of the project UNICAC Erasmus+ (National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek under auspices of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan and National Erasmus+ Office in Tashkent)
Erasmus+ Information Session
Expert Workshop for BIC residents on Trademark Registration Concepts and Process, Speaker: Navruza Tuxtasinova (July 15, 2022)
Meeting & Guest talks
Meeting with representative of   the State Unitary Enterprise "Intellectual Property Consultation Center" of the Intellectual Property Agency under the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan