TSMRI VAKILLARI "O'ZTEXTILEPROM" VA "GIZ" TOMONIDAN TASHKILLASHTIRILGAN "FASHION INCUBATOR TASHKENT" (FIT)NING TAQDIMOTI BO'LIB O'TGAN RASMIY DAVRA SUHBATIDA ISHTIROK ETDILAR
TSMRI vakillari 8-oktabr kuni "O'ztextileprom" va "GIZ" tomonidan tashkillashtirilgan "Fashion Incubator Tashkent" (FIT)ning taqdimoti bo'lib o'tgan rasmiy davra suhbatida ishtirok etdilar.
FIT loyihasi O'zbekistonda moda tadbirkorligi targ'ibotining yangi vositasi sifatida hamda "Kuchli moda namoyishlarini taqdim etish va Toshkent shahrini modaning hududiy poytaxti sifatida tanitish uchun shart-sharoitlar yaratish" maqsadida taqdim etildi.
Ta'kidlash joizki, TSMRI hozirda GIZ bilan FIT loyihasi ustida, Moda mahsulotlari va targ'iboti maktabi (Fashion Lab) hamda TSMRI Biznes Inkubatorining loyiha ishtirokchilarini ko'p tomonlama qo'llab-quvvatlab turishlari jihatidan maqsadli hamkorlikni yo'lga qo'yish bo'yicha muzokaralarni olib borishmoqda.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ СИРМТ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В ОФИЦИАЛЬНОМ КРУГЛОМ СТОЛЕ FASHION INCUBATOR TASHKENT (FIT), ОРГАНИЗАТОРАМИ КОТОРОГО ВЫСТУПИЛИ УЗТЕКСТИЛЬПРОМ И GIZ.
8 октября представители СИРМТ приняли участие в официальном круглом столе Fashion Incubator Tashkent (FIT), организаторами которого выступили Узтекстильпром и GIZ.
Проект FIT представлен как новый инструмент для продвижения модного предпринимательства в Узбекистане с целью «создать условия для развития модной индустрии и позиционирования Ташкента в качестве региональной столицы моды».
Важно отметить, что Институт в настоящее время обсуждает возможное сотрудничество по проекту GIZ FIT по предоставлению его участникам поддержки со стороны Школы моды и дизайна (Fashion Lab) и бизнес-инкубатора СИРМТ.