TSMRI VAKILLARI "O'ZTEXTILEPROM" VA "GIZ" TOMONIDAN TASHKILLASHTIRILGAN "FASHION INCUBATOR TASHKENT" (FIT)NING TAQDIMOTI BO'LIB O'TGAN RASMIY DAVRA SUHBATIDA ISHTIROK ETDILAR
TSMRI vakillari 8-oktabr kuni "O'ztextileprom" va "GIZ" tomonidan tashkillashtirilgan "Fashion Incubator Tashkent" (FIT)ning taqdimoti bo'lib o'tgan rasmiy davra suhbatida ishtirok etdilar.
FIT loyihasi O'zbekistonda moda tadbirkorligi targ'ibotining yangi vositasi sifatida hamda "Kuchli moda namoyishlarini taqdim etish va Toshkent shahrini modaning hududiy poytaxti sifatida tanitish uchun shart-sharoitlar yaratish" maqsadida taqdim etildi.
Ta'kidlash joizki, TSMRI hozirda GIZ bilan FIT loyihasi ustida, Moda mahsulotlari va targ'iboti maktabi (Fashion Lab) hamda TSMRI Biznes Inkubatorining loyiha ishtirokchilarini ko'p tomonlama qo'llab-quvvatlab turishlari jihatidan maqsadli hamkorlikni yo'lga qo'yish bo'yicha muzokaralarni olib borishmoqda.

MDIS TASHKENT REPRESENTATIVES ATTENDED THE OFFICIAL ROUND TABLE OF THE FASHION INCUBATOR TASHKENT.
On October 8, 2021, MDIS Tashkent representatives attended the Official Round Table of the Fashion Incubator Tashkent (FIT). The event was co-hosted by Uztextileprom and GIZ.
The FIT project is presented as a new tool for promoting fashion entrepreneurship in Uzbekistan with the aim to "create conditions to establish a strong fashion scene and position Tashkent as the regional fashion capital".
It is important to note that MDIS Tahkent is currently discussing a potential cooperation on GIZ FIT project in terms of providing its participants with multilateral support from the School of Fashion Product and Promotion (Fashion Lab) and MDIS Tashkent Business Incubator.