Belgiya tadbirkorlaridan iborat delegatsiyaning O‘zbekistonga tashrifi.
Belgiya tadbirkorlaridan iborat delegatsiyaning O‘zbekistonga tashrifi doirasida Toshkent shahridagi Singapur menejmentni rivojlantirish instituti bilan o‘zaro anglashuv memorandum imzolandi.
Kelishuvga ko‘ra, tomonlar quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlik qilishadi:
- Belgiyada joylashgan turizm sohasiga ixtisoslashgan OTMlar o‘rtasida o‘zaro talabalar almashinuvi dasturi;
- turizm sohasi mutaxassislari uchun malaka oshirish kurslari;
- hamkorlikda konferensiya, simpozium hamda davra suhbatlari uyushtirish.
Bundan tashqari, uchrashuv chog‘ida TSMRI rektori I.Mamatkulov Belgiya Qirolligining Rossiya Federatsiyasi, Armaniston, Belarus va O‘zbekiston Respublikasidagi favqulodda va muxtor elchisi Mark Mixelsen bilan istiqboldagi rejalar yuzasidan firk almashishdi.

Belgian Belgian Trade Mission to Uzbekistan
As part of the visit of a delegation of Belgian Trade Mission to Uzbekistan, a memorandum of understanding was signed with MDIS Tashkent.
According to the agreement, the sides are going to form partnerships in the following spheres:
A student exchange programme between Higher Education Institutions specializing in the field of tourism located in Belgium;
Organizing training courses for tourism professionals;
Organizing conferences, symposiums and roundtable discussions in cooperation.
In addition, during the meeting, MDIS Tashkent Rector, Dr. Ilkhom Mamatkulov exchanged opinions with his excellency, Mr. Marc Mikhelsen, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to the Russian Federation, Armenia, Belarus, and the Republic of Uzbekistan, regarding future plans.