BANGOR UNIVERSITETI BILAN CHUQUR HAMKORLIK QILISH MUHOKAMA QILINDI
Uchrashuv davomida Bangor universiteti vakili tomonidan TSMRI talabalari va o'qituvchilarining salohiyatini yanada kuchaytirish uchun qisqa muddatli kurslar va almashinuv dasturlari taklif etildi.
Eng muhim tomoni shundaki, kelajakda Bangor universiteti bilan TSMRI o’rtasida 3+1 hamkorlik dasturi asosida taklif berildi. Shuningdek, TSMRI va Bangor universiteti talabalari hamda o‘qituvchilari o‘rtasida onlayn o'quv dasturlari, loyihalarni amalga oshirish orqali talabalarning hamkorlikda ishchi guruhi tashkil etish, o'qituvchilar uchun treninglar va talabalar almashinuv dasturlari bo’yicha anglashuv memorandumi imzolanishi rejalashtirildi.

DISCUSSING DEEPLY PARTNERSHIP WITH BANGOR UNIVERSITY
On 10-11th July the director of Global Engagement department of Bangor University, Samuel Jackson-Royle visited to MDIS Tashkent. He met with staff/administration of MDIST to discuss future goals.
During the meeting, a short-term courses and exchange programs for students and teachers of MDIST to increase potential levels are offered by Bangor University representative.
The most important part is that Bangor University is going to develop with MDIST on the 3+1 partnership program. It was also decided that student-faculty exchanges and online training programs, collaboratively working group of students by doing projects, training for teachers and student exchange programs with Bangor University students of MDIST, followed by signing a MOU.