“INSTITUTSIONAL HAMKORLIK UCHUN ERASMUS+ IMKONIYATLARI” NOMLI AXBOROT SESSIYASI O‘TKAZILDI.
2022-yil 11-may kuni Toshkentdagi Singapur menejmentni rivojlantirish institutida Erasmus+ dasturining Toshkentdagi Milliy idorasi vakili bilan hamkorlikda tashkil etilgan, O‘zbekistondagi Erasmus+ haftaligi doirasida “Institutsional hamkorlik uchun Erasmus+ imkoniyatlari” nomli axborot sessiyasi o‘tkazildi.
Tadbirda Erasmus+ dasturining Toshkentdagi Milliy idorasi vakili, mahalliy ta’lim muassasalari va Toshkent shahridagi xalqaro universitetlar filiallari xalqaro bo‘limlarining rahbarlari, o‘qituvchilar, ma’muriy boshqaruv xodimlari, shuningdek, TSMRI talabalari ham ishtirok etdilar.
Tadbirdan koʻzlangan maqsad Oʻzbekiston oliy taʼlim muassasalari uchun Erasmus+ loyihasi jamoalari bilan tajriba almashish va muhokamalar o'tqazish, shuningdek, Erasmus+ loyihalarida ishtirok etish uchun ariza topshirishda amaliy maslahatlar berishdan iborat edi.
Erasmus+ dasturining Toshkentdagi Milliy idorasi loyiha menejeri Gulshoda Karlibayevaga tadbirni o‘tkazishda ko‘rsatgan amaliy yordam va qo‘llab-quvvatlaganliklari uchun samimiy minnatdorchilik bildiramiz.

ИНФОРМАЦИОННАЯ СЕССИЯ «ВОЗМОЖНОСТИ ERASMUS+ ДЛЯ ИНСТИТУЦИОНАЛЬНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА»
11 мая 2022 года, в рамках Недели Erasmus+ в Узбекистане, в СИРМТ была проведена Информационная сессия «Возможности Erasmus+ для институционального сотрудничества», организованная совместно с представителем Национального офиса Erasmus+ в Ташкенте.
В мероприятии приняли участие представители Национального офиса Erasmus+ в Ташкенте, руководители международных отделов местных учебных заведений и филиалов международных университетов в Ташкенте, преподаватели, административный персонал, а также студенты СИРМТ.
Целью мероприятия было обсуждение и обмен опытом проектных команд Erasmus+ для высших учебных заведений Узбекистана, а также предоставление практических консультаций при подаче заявок на участие в проектах Erasmus+.
Выражаем искреннюю благодарность проект-менеджеру Национального офиса Erasmus+ в Ташкенте, госпоже Гулшоде Карлибаевой за содействие и поддержку в проведении мероприятия.
Также, выражаем отдельную благодарность спикерам информационной сессии за интересные презентации:
Г-же Гульшоде Карлибаевой, проект-менеджеру, NEO;
Г-же Умиде Зунунновой, Национальный институт изобразительного искусства и дизайна имени Камолиддина Бекзода;