TOSHKENTDAGI SINGAPUR MENEJMENTNI RIVOJLANTIRISH INSTITUTI XALQARO SPORT MUSOBAQALARI – O‘SMIR QIZLAR O‘RTASIDA QILICHBOZLIK BO‘YICHA JAHON KUBOGIGA MEZBONLIK QILADI.
2021-yilning 20-21-noyabr kunlari Toshkentdagi Singapur menejmentni rivojlantirish instituti xalqaro sport musobaqalari – o‘smir qizlar o‘rtasida qilichbozlik bo‘yicha Jahon kubogiga mezbonlik qiladi.
Ushbu musobaqa O‘zbekiston Respublikasi Turizm va sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston qilichbozlik federatsiyasi ko‘magida o‘tkazilmoqda.
FIE (Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi) tomonidan tashkil etilgan xalqaro musobaqada O‘zbekiston, Rossiya, Qozog‘iston, Ukraina, Misr, Ozarbayjon, Belarus, Polsha va Bolgariyadan 60 nafardan ortiq sportchi yakkalik va jamoaviy bahslarda oltin uchun kurash olib boradi.
Musobaqaning hakamlar hay'ati tarkibida taniqli hakamlardan Rail Nagimov (Rossiya), Arslan Abdusamet (Turkiya), Ortiq Bo'riev, Margarita Andreeva va Rustam Ibragimov (O'zbekiston) o’rin olishgan.

20-21 НОЯБРЯ 2021 ГОДА В СИРМТ ПРОХОДЯТ МЕЖДУНАРОДНЫЕ СПОРТИВНЫЕ СОРЕВНОВАНИЯ - КУБОК МИРА ПО САБЛЕ СРЕДИ ДЕВУШЕК-ЮНИОРОВ.
20-21 ноября 2021 года в СИРМТ проходят международные спортивные соревнования - Кубок мира по сабле среди девушек-юниоров.
Чемпионат проводится при поддержке Министерства туризма и спорта Республики Узбекистан, Национального Олимпийского Комитета Узбекистана и Федерации Фехтования Узбекистана.
Международные соревнования, организованные FIE (Международной Федерацией Фехтования), собрали более 60 спортсменок из Узбекистана, России, Казахстана, Украины, Египта, Азербайджана, Беларуси, Польши и Болгарии, которые соревнуются за золото как в индивидуальном, так и в командном зачетах.
Жюри Кубка представлено именитой судейской коллегией: Раилем Нагимовым (Россия), Арсланом Абдусамет (Турция), Ортыком Буриевым, Маргаритой Андреевой и Рустамом Ибрагимовым (Узбекистан).