TSMRIDA TALABALAR VA BITIRUVCHILAR UCHUN "MEHNAT YARMARKASI" O'TKAZILDI.
Joriy yilning 21-dekabr kuni Toshkentdagi Singapur menejmentni rivojlantirish institutida yuqori bosqich va bitiruvchi talabalari uchun qishki "Mehnat yarmarkasi" o'tkazildi.
Tadbirning asosiy maqsadi ish beruvchilarga Institut talabalari va bitiruvchilaridan taklif etilgan tashkilotlarga mos keladigan professional va yuqori malakali kadrlarni topishda yordam berishdan iborat.
Tadbirda O'zbekiston iqtisodiyotining turli sohalarini qamrab oluvchi ellikdan ortiq ish beruvchi tashkilotlari: davlat sektori, bank-moliya sektori, marketing, turizm va mehmonxona boshqaruvi, shuningdek, sanoat va xususiy tadbirkorlik vakillari ishtirok etdilar. Tadbirda talabalar va bitiruvchilarga bo'sh ish o'rinlari va undan keyingi ishga joylashish imkoniyatlari haqida ma'lumot berish uchun yarmarkada qatnashayotgan tashkilotlar tomonidan taqdimotlar hamda Institut talabalari bilan suhbatlar o'tkazildi.
Bu kabi tadbirlarning oxirgi 11 yil davomida muntazam o'tkazilib kelinishi mehnat bozoridagi eng so'nggi o'zgarishlarni kuzatish imkonini bermoqda, shuningdek, ish beruvchilarning talablarini inobatga olgan holda institut talabalari va bitiruvchilarini sifatli tayyorlashga zamin yaratadi

21 Декабря 2021 3765
21 декабря 2021г. в Сингапурском институте развития менеджмента в городе Ташкенте прошла "Карьерная Ярмарка", организуемая для студентов старших курсов и выпускников Института.
В мероприятии приняли участие 50 организации-работодателя, представляющих различные сферы экономики Узбекистана: государственный сектор, банковско-финансовый сектор, секторы маркетинга, туризма и гостиничного дела, а также промышленности и частного предпринимательства.
В рамках мероприятия проводились интервью со студентами Института, предоставлялась информация о вакансиях и стажировках, а также были проведены презентации организаций, участвующих в ярмарке с целью информирования учащихся и выпускников о существующих вакансиях и возможностях дальнейшего трудоустройства.
Подобные мероприятия проводятся в Институте два раза в год уже на протяжении 11 лет, что позволяет отслеживать последние изменения на рынке труда, а также вносить необходимые коррективы в качественную подготовку студентов и выпускников Института с учётом требований работодателей.