21 Oktyabr 2022 2982
TSMRI BIZNES INKUBATORIDA STARTUP CAMPUS INNOVATSION AGENTLIGI (VENGRIYA) VAKILLARI BILAN UCHRASHUV BO‘LIB O‘TDI.
2022-yilning 20-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi tomonidan tashkil etilgan InnoWeek 2022 xalqaro innovatsion g‘oyalar haftaligi doirasida TSMRI Biznes inkubatorida Startup Campus innovatsion agentligi (Vengriya) vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
“Startup Campus” innovatsion agentligi (Vengriya) xalqaro innovatsion markaz va startap inkubator boʻlib, universitetlar, korporatsiyalar va davlat hamkorlari uchun innovatsion dasturlarni ishlab chiqadi va amalga oshiradi hamda innovatsion loyihalarni taʼlim dasturlari, inkubatsiya dasturlari, investitsiyalar, sotish va tashqi bozorga chiqarish orqali qoʻllab-quvvatlaydi.
Uchrashuv davomida “Startap Campus” innovatsiyalar agentligi vakillari TSMRI Biznes-inkubator rezidentlarini Vengriya Respublikasi Tashqi ishlar va savdo vazirligi va O‘zbekiston Respublikasining innovatsion rivojlanishi Vazirligi ko‘magida tashkil etilgan O‘zbekiston-Vengriya startap dasturida ishtirok etishga taklif qilishdi.
Dastur boshlang‘ich loyihalarning xorij bozorlariga chiqishiga ko‘maklashish va ikki davlat o‘rtasidagi biznes aloqalarini rivojlantirishga qaratilgan.

21 Октября 2022 2981
В БИЗНЕС ИНКУБАТОРЕ СИРМТ СОСТОЯЛАСЬ ВСТРЕЧА С ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ ИННОВАЦИОННОГО АГЕНСТВА «STARTUP CAMPUS» (ВЕНГРИЯ).
20 октября 2022 года, в рамках Международной недели инновационных идей InnoWeek 2022, организованной Министерством инновационного развития Республики Узбекистан, в Бизнес Инкубаторе СИРМТ состоялась встреча с представителями инновационного агенства «Startup Campus» (Венгрия).
Инновационное агентство "Startup Campus"(Венгрия) является международным инновационным центром и стартап инкубатором, который разрабатывает и реализует инновационные программы для университетов, корпораций и государственных партнеров, а также оказывает поддержку инновационным проектам с помощью образовательных программ, программ инкубации, инвестиций, продаж и выхода на зарубежные рынки.
В ходе встречи, представители Инновационное агентство «Стартап Кампус» пригласили резидентов Бизнес инкубатора принять участие в Узбекско-Венгерской стартап программе, организованной при поддержке Министерства иностранных дел и торговли Венгерской Республики и Министерства инновационного развития Республики Узбекистан.
Программа направлена на то, чтобы помочь стартап-проектам выйти на зарубежные рынки и развить деловые отношения между двумя странами.