CHILONZOR TUMANIDAGI 55 TA MAHALLA FUQAROLAR YIG‘INIDA ISTIQOMAT QILUVCHI O'QUVCHI YOSHLAR UCHUN EKSKURSIYA TASHKIL ETILDI.
2022-yil 2-fevral kuni Toshkentdagi Singapur Menejmentni Rivojlantirish Institutida Chilonzor tumanidagi 55 ta mahalla fuqarolar yig‘inida istiqomat qiluvchi o'quvchi yoshlar uchun ekskursiya tashkil etildi.Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq yoshlarni boshqarishning yangi mexanizmlarini joriy etish hamda fuqarolik jamiyati va yoshlar o'rtasida ta'limni rivojlantirishga qaratildi.
Chilonzor tumani Yoshlar masalalari bo‘yicha agentligi hamda mahallalar yetakchilari boshchiligida o‘tkazilgan tadbir institut bo'ylab kengaytirilgan ekskurisya ko'rinishida tashkillashtirilgan bo'lib,unda yosh o'quvchilar institutda yaratilgan shart-sharoitlar va o‘quv dasturlari bilan batafsil tanishtirildi.

MDIS TASHKENT HOSTED A VISIT OF CHILDREN FROM 55 MAHALLAS OF CHILANZAR DISTRICT.
On February 2, 2022, MDIS Tashkent hosted a visit of children from 55 mahallas of Chilanzar district. The visit was organized in accordance with the decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures of radical improvement of the system of work with youth in mahallas" aimed at introduction of new mechanisms of youth management and further improvement of civil society enlightenment and education among youth.
The event headed by the Youth Affairs Agency of Chilanzar district and mahallas' youth leaders comprised an extended campus tour, where young visitors were introduced to the majour activities and educational programmes offered by the Institute.