CHILONZOR TUMANIDAGI 55 TA MAHALLA FUQAROLAR YIG‘INIDA ISTIQOMAT QILUVCHI O'QUVCHI YOSHLAR UCHUN EKSKURSIYA TASHKIL ETILDI.
2022-yil 2-fevral kuni Toshkentdagi Singapur Menejmentni Rivojlantirish Institutida Chilonzor tumanidagi 55 ta mahalla fuqarolar yig‘inida istiqomat qiluvchi o'quvchi yoshlar uchun ekskursiya tashkil etildi.Tadbir O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qaroriga muvofiq yoshlarni boshqarishning yangi mexanizmlarini joriy etish hamda fuqarolik jamiyati va yoshlar o'rtasida ta'limni rivojlantirishga qaratildi.
Chilonzor tumani Yoshlar masalalari bo‘yicha agentligi hamda mahallalar yetakchilari boshchiligida o‘tkazilgan tadbir institut bo'ylab kengaytirilgan ekskurisya ko'rinishida tashkillashtirilgan bo'lib,unda yosh o'quvchilar institutda yaratilgan shart-sharoitlar va o‘quv dasturlari bilan batafsil tanishtirildi.

В СИРМТ БЫЛА ПРОВЕДЕНА ЭКСКУРСИЯ ДЛЯ ДЕТЕЙ ИЗ 55 МАХАЛЛЕЙ ЧИЛАНЗАРСКОГО РАЙОНА.
2 февраля 2022 года в СИРМТ была проведена экскурсия для детей из 55 махаллей Чиланзарского района. Мероприятие было организовано в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан «О мерах по кардинальному совершенствованию системы работы с молодежью в махаллях», направленным на внедрение новых механизмов управления молодежью и дальнейшее развитие гражданского общества и образования среди молодежи.
Мероприятие, организованное Чиланзарским районным отделением Агентства по делам молодежи и молодежными лидерами махаллей, прошло в форме экскурсии по кампусу и презентации, где детям и подросткам рассказали об образовательных программах и деятельности Института.