“YANGI O‘ZBEKISTONNING RIVOJLANISH STRATEGIYASINI AMALGA OSHIRISH SHAROITIDA SUG‘URTA FAOLIYATINI RIVOJLANTIRISH ISTIQBOLLARI” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA BO‘LIB O‘TDI.
2022-yilning 27-iyun kuni Hilton Tashkent City mehmonxonasining anjumanlar zalida “Yangi O‘zbekistonning rivojlanish strategiyasini amalga oshirish sharoitida sug‘urta faoliyatini rivojlantirish istiqbollari” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiya Toshkent Moliya Instituti va “O‘zbekinvest” sug‘urta kompaniyasi o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumi doirasida tashkil etilgan bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-yanvardagi 60-sonli qarorida belgilangan vazifalar ijro doirasida “2022-2026-yillarda Yangi O‘zbekistonni rivojlantirish strategiyasi to‘g‘risida”gi, xususan, sanoat tarmoqlarini o‘zgartirish va tadbirkorlikni jadal rivojlantirish, investitsiya muhiti va uning jozibadorligini yanada yaxshilashga qaratilgan.
Anjumandan ko‘zlangan maqsad sug‘urta sohasini rivojlantirish, shuningdek, iqtisodiyotning real sektorining barqaror rivojlanishini ta’minlash, xorijiy va mahalliy investitsiyalarni jalb qilishni kuchaytirish, sug‘urta sohasiga xalqaro tajribadan ijodiy foydalanish bo‘yicha ilmiy takliflar va amaliy tavsiyalar ishlab chiqish, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni sug‘urtalash orqali himoya qilish va shuningdek sug‘urta xizmatlari sifatini oshirishdir (aholining “sug‘urta madaniyati”ni yuksaltirish).

МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «ПЕРСПЕКТИВЫ РАЗВИТИЯ СТРАХОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ В УСЛОВИЯХ РЕАЛИЗАЦИИ СТРАТЕГИИ РАЗВИТИЯ НОВОГО УЗБЕКИСТАНА».
27 июня 2022 года в конференц-зале гостиницы Hilton Tashkent City состоялась международная научно-практическая конференция «Перспективы развития страховой деятельности в условиях реализации стратегии развития нового Узбекистана».
Конференция организована в рамках Меморандума о взаимопонимании между Ташкентским финансовым институтом и Страховой компанией «Узбекинвест» и посвящена реализации задач, поставленных в Указе Президента Республики Узбекистан от 28 января 2022 года № 60 «О Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы», в частности, преобразование отраслей промышленности и стремительное развитие предпринимательства, дальнейшее улучшение инвестиционного климата и его привлекательности.
Целью конференции является разработка научных предложений и практических рекомендаций по развитию страхования, а также обеспечению устойчивого развития реального сектора экономики, усилению привлечения иностранных и отечественных инвестиций, творческому использованию международного опыта защиты малого бизнеса и частного предпринимательства через страхование, повышение качества страховых услуг (повышение «страховой культуры» населения).