“YANGI O‘ZBEKISTONNING RIVOJLANISH STRATEGIYASINI AMALGA OSHIRISH SHAROITIDA SUG‘URTA FAOLIYATINI RIVOJLANTIRISH ISTIQBOLLARI” MAVZUSIDA XALQARO ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA BO‘LIB O‘TDI.
2022-yilning 27-iyun kuni Hilton Tashkent City mehmonxonasining anjumanlar zalida “Yangi O‘zbekistonning rivojlanish strategiyasini amalga oshirish sharoitida sug‘urta faoliyatini rivojlantirish istiqbollari” mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Konferensiya Toshkent Moliya Instituti va “O‘zbekinvest” sug‘urta kompaniyasi o‘rtasida o‘zaro anglashuv memorandumi doirasida tashkil etilgan bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-yanvardagi 60-sonli qarorida belgilangan vazifalar ijro doirasida “2022-2026-yillarda Yangi O‘zbekistonni rivojlantirish strategiyasi to‘g‘risida”gi, xususan, sanoat tarmoqlarini o‘zgartirish va tadbirkorlikni jadal rivojlantirish, investitsiya muhiti va uning jozibadorligini yanada yaxshilashga qaratilgan.
Anjumandan ko‘zlangan maqsad sug‘urta sohasini rivojlantirish, shuningdek, iqtisodiyotning real sektorining barqaror rivojlanishini ta’minlash, xorijiy va mahalliy investitsiyalarni jalb qilishni kuchaytirish, sug‘urta sohasiga xalqaro tajribadan ijodiy foydalanish bo‘yicha ilmiy takliflar va amaliy tavsiyalar ishlab chiqish, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni sug‘urtalash orqali himoya qilish va shuningdek sug‘urta xizmatlari sifatini oshirishdir (aholining “sug‘urta madaniyati”ni yuksaltirish).

MDIS TASHKENT RESEARCH STAFF ATTENDED AN INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE.
On June 27, 2022 MDIS Tashkent research staff attended an international scientific and practical conference on the “Prospects for the development of insurance activities in the implementation of the development strategy of the new Uzbekistan”, which was held in the Hilton Tashkent City hotel.
The conference was organized within the framework of the MoU between the Tashkent Financial Institute and Uzbekinvest Insurance Company and dedicated to the implementation of the tasks set by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan “On the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022-2026”, in particular, the transformation of industry and the rapid development of entrepreneurship, further improving the investment climate and attractiveness.
The goal of the conference was to develop scientific proposals and practical recommendations for the development of insurance, as well as to contribute to the sustainable development of the economy by strengthening the attraction of foreign and domestic investments, creative application of international experience in protecting small businesses and private entrepreneurship.