14 Sentyabr 2023 2206
"Yozgi sayohat-2023" dasturining navbatdagi kunida talabalar uchun navbatdagi vorkshop tashkil etildi. Unda Singapur menejmentni rivojlantirish instituti (Singapur Respublikasi) o‘quv ishlari dekani Dr. Cheo Roland tomonidan "Moliyada xulq-atvor" mavzusida mahorat darsi o‘tildi.
Talabalar dars davomida hayotda uchraydigan turli moliyaviy o‘yinlar, daromad yoki mablag‘ yo‘qotish bilan bog‘liq real holatlar hamda ushbu vaziyatlarda qanday harakatlanish bo‘yicha hayotiy tajribalar asosida qimmatli tavsiyalarni olishdi.
Xodimlar jamoasi ham muzokalarni yakuniy bosqichga olib kelishdi. Bugungi uchrashuvlarda yangi xalqaro akademik dasturlarini olib kirish, bo‘limlar faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘yicha yangicha yondashuv hamda yangi o‘quv yili boshlanishi bilan bog‘liq tegishli masalalar kelishib olindi.
Rejaga ko‘ra, kunning ikkinchi yarmida delegatsiya Singapurning diqqatga sazovor joylari bo‘ylab sayohat qilishdi. Jumladan, "Changi" aeroportidagi ulkan sharshara, "China town" va boshqa mashhur manzillar shular jumlasidandir.

14 September 2023 2054
The second day of the “Summer Tour -2023” commenced with another workshop for MDIST students. It featured a master class on "Behavior in Finance" conducted by Dr. Cheo Roland, Dean of Academic Affairs of the Management Development Institute of Singapore (Republic of Singapore).
Students were provided with helpful guidance on actual experiences with a variety of financial games related to revenue or loss of money, and advice on how to handle these scenarios.
The staff was involved in the negotiation process. In today's sessions, important decisions were made regarding the start of the new Academic Year, the introduction of new Academic Programs, and innovative methods for coordinating the efforts of university departments.
In the afternoon, the delegation went on a tour around Singapore’s well-known locations, including Chinatown, the enormous waterfall at Changi Airport, and others.